19 listopada 2017 roku już po raz piąty spotkaliśmy się w kościele pw. Wszystkich Świętych, aby pochylić się nad życiem i działalnością kolejnego z wielkich Wielkopolan zasłużonych dla naszej Ojczyzny. Tym razem był to Karol Libelt, którego 210 rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

W ciszy i zadumie, wsłuchani w piękny śpiew chóru katedralnego, pod dyrekcją ks. Prałata Szymona Daszkiewicza, modliliśmy się myśląc o tym Polaku wszech czasów. 

Wydaje się, że każdy z nas potrzebuje takiego czasu, gdy może zastanowić się kim jesteśmy, skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy? My chcieliśmy ten czas Państwu ofiarować. 

Prof. Przemysław Matusik z Instytutu Historii UAM w niezwykły sposób, z humorem i swadą, przybliżył nam postać Karola Libelta. Uroczystość zakończył Zbigniew Grochal, aktor Teatru Nowego, przekazując myśli Libelta z jego najwybitniejszego dzieła „O miłości ojczyzny”. W jego elektryzującej interpretacji słowa naszego bohatera wybrzmiały jeszcze mocniej i dobitniej.

Cieszymy się niezmiernie, że spotkania z cyklu „W imię dobra wspólnego” wpisały się trwale w rytm listopadowych, nostalgicznych wspomnień o tych, którzy odeszli, a którym tak wiele zawdzięczamy.

Organizatorzy: Parafia pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu i  Fundacja Co Pozostało?

Wykorzystane materiały:

Fragmenty dzieła Karola Libelta "O miłości ojczyzny": LINK

 

Zapraszamy do Zapoznania się z broszurą przygotowaną z okazji wydarzenia: LINK

 

Karol Libelt plakat

ZAPROSZENIE aktualne page 001

ZAPROSZENIE aktualne page 002

 

fot. Zbigniew Skibniewski, Katarzyna Banaszak

 

Nagrania audio

Msza:

Po Mszy: